Sublimacja – odzież i gadżety reklamowe

 

Pojęcie sublimacji w fizyce i chemii oznacza przejście substancji ze stanu stałego bezpośrednio w stan gazowy. Zjawisko to wykorzystuje metoda znakowania odzieży i gadżetów, zwana technologią sublimacji. Dzięki niej na koszulkę, kubek lub inny przedmiot przenieść można wzór wykonany za pomocą druku komputerowego. Jest to więc najlepszy sposób na odwzorowanie zdjęć lub skomplikowanych grafik.

 

Sublimacja – koszulki z nadrukiem Katowice, Chorzów

 

Do wykonania nadruków metodą sublimacji używać należy specjalnej maszynerii i akcesoriów. Transfer przeprowadza się za pomocą pras. Sam wydruk również wymaga odpowiedniego przygotowania. Pożądany wzór drukuje się w odbiciu lustrzanym przy użyciu specjalnego tuszu do sublimacji na drukarce atramentowej z głowicą piezoelektryczną.

 

Sublimacja pozwala na uzyskanie wyraźnych wzorów o żywych barwach, które stapiają się z tkaniną, odznaczając się dużą elastycznością i odpornością na zniszczenia. Metoda ta przeznaczona jest do tkanin poliestrowych lub mieszanek z przewagą tego rodzaju włókien, wykonuje się więc za jej pomocą na przykład nadruki na koszulkach piłkarskich i innych strojach sportowych. Produkować przy użyciu sublimacji można również atrakcyjne gadżety reklamowe – kubki z nadrukiem, smycze, torby, podkładki pod mysz, a nawet puzzle.

 

Nadruki na koszulkach i gadżetach wykonane tą techniką są trwałe i charakteryzują się profesjonalnym, bardzo ładnym wyglądem. Zadrukowywać metodą sublimacji można nawet całą powierzchnię ubrania lub gadżetu, a zatem jest to technologia oferująca bardzo duże możliwości.

Klienci, którzy zaufali naszemu doświadczeniu:
Zostań naszym klientem. Jesteśmy tutaj dla Ciebie.
preloader