druk cyfrowy DTF na bawełnie i poliestrze

Flex i Flock – koszulki z nadrukiem Chorzów, Katowice

 

Nadruki typu flex i flock wykonuje się za pomocą specjalnych folii do tak zwanego termotransferu. Wzór przenoszony jest na tkaninę na gorąco, przy użyciu specjalnego urządzenia. Folie flex i flock służą do wykonywania nadruków na odzieży bawełnianej i poliestrowej, a więc na koszulkach, bluzach, a także dżinsie czy ubraniach roboczych. Nadruki na koszulkach i innych ubraniach wykonane metodą termotransferu są trwałe, miękkie i rozciągliwe, dobrze znoszą pranie i nie pękają. To również doskonała metoda do produkcji małych nakładów, nawet pojedynczych sztuk.

 

Nadruki flex i flock – podobieństwa i różnice

 

Oba rodzaje folii do termotransferu mają podobne zastosowanie, jednak uzyskane efekty różnią się wyglądem i właściwościami. Folia flock sprawia, że otrzymujemy nadruk lekko wypukły, o strukturze podobnej do zamszu. Odpowiadają za to obecne na niej celulozowe włókna. Ciekawy efekt, jaki można dzięki niej uzyskać, sprawdza się głównie na koszulkach, bluzach czy odzieży dżinsowej i pełni przede wszystkim rolę ozdobną.

 

Za pomocą folii flex otrzymujemy zaś nadruk „wtopiony” w tkaninę. Różne rodzaje tego medium pozwalają również na uzyskanie rozmaitych ciekawych efektów. Folia flex może być nie tylko jednobarwna, ale tez pokryta deseniem, fakturą lub brokatem. Dysponujemy również szerokim wyborem kolorów, zarówno standardowych, jak i metalicznych czy fluorescencyjnych (świecących w ciemności). Jest to metoda, która dzięki swojej wszechstronności i wytrzymałości nadaje się idealnie na nadruki na koszulkach piłkarskich i innych strojach sportowych.

Klienci, którzy zaufali naszemu doświadczeniu:
Zostań naszym klientem. Jesteśmy tutaj dla Ciebie.
preloader